Tok utakmice: Leotar - Sarajevo 0:3

D. P.
Čeka nas uzbudljiv meč u Trebinju (Foto: FK Sarajevo) (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Utakmica Leotara i Sarajeva u 26. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana je na stadionu Police s početkom od 16 sati (0:3), a duel u direktnom tekstualnom prijenosu mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

FT - Kraj utakmice!

90+2' - Čini se da i jedni i drugi samo čekaju da bude kraj.

90' - Tri minute sudijske nadoknade.

87' - Završnica susreta, Sarajevo može mirno čuvati loptu do kraja.

84' - GOOOOOL! Spektakularan pogodak Brazilca Renana Oliveire. Volej je uhvatio s 25 metara i lobovao je golmana Puletića. Kandidat za gol sezone.

79' - Žuti karton za Renana zbog nesportskog poteza i udaranja rivala. Nedavno je Brazilac ušao u igru u ekipi Sarajeva.

76' - Iako je Leotar igrao dobro do vodstva Sarajeva, u ovim trenucima domaćin kao da je odustao. Čini se da su svjesni novog poraza.

72' - Sarajevo očigledno nastavlja s odličnim igrama i pobjedama na gostovanjima.

68' - Velika šansa za Sarajevo. Čataković izlazi sam na Puletića, ali brani golamn Leotara.

64' - Zamalo novi gol za Sarajevo. Ziljkić ubacuje prema Čatakoviću, ali Cmiljanović izbacuje u korner.

59' - GOOOOOL! Martinović nakon kornera glavom za 0:2. Sjajno je centrirao Vrančić iz ugla, a visoki stoper postiže svoj drugi gol ove sezone.

55' - Nekoliko udaraca Leotara s distance u jednom napadu i sve su izblokirali stoperi Sarajeva Martinović i Jelić Balta.

50' - Komična situacija pred golom Leotara. Puletić je uspio otkloniti centaršut, ali je lopta snagom vjetra zamalo završila u golu nakon što je golman domaćih izboksovao u zrak. Uspio se nekako snaći i otkloniti opasnost.

47' - Vrančić iz slobodnog udarca šutira precizno, ali Puletić je bio na lopti i uhvatio je.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog dijela! Sarajevo ima prednost.

43' - Zicer za Sarajevo! Ziljkić je izašao sam pred Puletića nakon sjajnog dodavanja Avramovskog, ali je Puletić odbranio u situaciji jedan na jedan.

39' - Sarajevu je poništen gol! Sudija je dosudio igranje rukom Avramovskog, nakon čega je uslijedila serija protesta gostiju. Avramovski je pogodio, ali je Marić poništio gol.

35' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je asistent Džafić.

31' - GOOOOOL! Sarajevo vodi sjajnim golom Ziljkića Džafić je centrirao s desne strane, a krilni napadač Sarajeva hvata polu-volej i pogađa mrežu Puletića.

26' - U ovim trenucima Sarajevo ima nešto više posjed lopte i čini se da je Bordo tim uspio preuzeti kontrolu igre.

23' - Sada Handžić šutira glavom preko gola. Gosti ne mogu biti zadovoljni prikazanim.

21' - Odlična šansa za Leotar. Aćimović je odigrao povratnu za Šipovca, a u posljednji trenutak loptu je presjekao mladi Mulalić i spasio čist gol.

18' - Leotar izvodi već peti korner danas. Gosti nisu imali nijedan.

15' - Gruba igra na sredini u ovim trenucima. Ništa konkretno se ne dešava.

10' - Velika šansa za Leotar. Nakon trećeg kornera za domaće, Đoko Milović je zamalo pogodio na drugoj stativi. Akrobatskim potezom nije uspio zahvatiti loptu kako je želio i bit će novi korner.

5' - Drugi korner za Leotar. Ubačaj Handžića u rukama Dizdarevića.

4' - Handžić šutira s distance iz slobodnog udarca, Dizdarević brani. Druga šansa za Leotar danas.

1' - Šansa u 33. sekundi za Leotar. Nakon kornera, šutirao je Prusina glavom preko gola.

1' - Počeo je duel! Sretno akterima s obje strane.

Velika podrška navijača Sarajeva

15:59 - Navijači Sarajeva u vrlo lijepom broju stigli su u Trebinje i ponovo će predstavljati veliku podršku svojim miljenicima.

15:57 - Igrači oba tima predvođeni sudijom Marićem izlaze na teren. Meč uskoro počinje.

15:54 - U Trebinju nema mnogo sunca, ali je 14 stepeni trenutno i igrači imaju dobre uvjete za odigravanje meča.

15:47 - Pravdu na Policama će dijeliti Dražen Marić iz Bijeljine, a pomoćnici su mu Marko Perić i Marko Zelenika, obojica iz Mostara.

15:40 - Poznati su sastavi za današnji duel. Mirza Varešanović je napravio i malo iznenađenje stavivši Franu Čirjaka na bočnu poziciju.

FK Leotar: Puletić, Milović, Cmiljanović, Đajić, Čubrilo, Prusina, Čavić, Stanojević, Šipovac, Aćimović i Handžić.

FK Sarajevo: Dizdarević, Šerbečić, Jelić Balta, Mulalić, Martinović, Čirjak, Vrančić, Džafić, Avramovski, Ziljkić i Čataković.
15:40 - Duel u Trebinju iznimno je važan za oba sastava, zbog drugačijih ciljeva. Leotaru je svaki bod važan u borbi za opstanak gdje ima dva boda više od opasne zone, dok Sarajevo želi uhvatiti "voz" za evropska takmičenja, a treće mjesto u ovom trenutku bježi Bordo timu pet bodova.

15:40 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Leotara i Sarajeva. Susret počinje u 16 sati.