Grupa H
0

Tok utakmice: Južna Koreja - Gana 2:3

E. B.
Nogometaši Južne Koreje i Gane su danas od 14:00 sati na stadionu Education City u Al Rayyanu igrali utakmicu drugog kola Svjetskog prvenstva u Kataru, a tekstualni prijenos susreta mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice. Južna Koreja - Gana 2:3.

90+10' - Posljednji trenuci susreta su u toku...

90+5' - Koreja je pritisla, redaju se korneri jedan za drugim, ali bez učinka.

90' - Igrat će se još 10 minuta sudijske nadoknade.

82' - Jalovi napadi Koreje... Čini se da će Gana osvojiti tri boda danas.

76' - Velika prilika za Koreju! Nakon velike gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do lijevog beka Kima koji šutira, ali sa gol-linije je izbacuje Mensah!

75' - Lee je sada šutirao iz slobodnjaka s 25 metara, Zigi brani!

69' - GOOOL!!! Gana je ponovo povela! Mohammed Kudus! Mensah je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio po zemlji, a Kudus drugi put pogađa!

61' - GOOOL!!! Koreja je poravnala! Gue Sung Cho! Cho je u razmaku od samo tri minute dva puta pogodio! Ovaj put Kim je ubacio s lijeve strane, a Cho glavom matira nemoćnog Zigija!

58' - GOOOL!!! Koreja je smanjila! Gue Sung Cho! Lee je ubacio s lijeve strane, a Cho ovaj put matira Zigija!

53' - Velika prilika za Koreju! Nakon sjajnog ubačaja Kima s lijeve strane Cho je šutirao glavom s pet metara, a golman Gane Zigi pravi fantastičnu paradu i spašava svoj gol!

50' - Sada je Lamptey pokušao nakon sjajnog prodora, no šutirao je veoma loše s ivice kaznenog prostora.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Južna Koreja - Gana 0:2.

45' - Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

40' - Ušli smo u finiš prvog poluvremena. Gana odlično brani stečenu prednost.

34' - GOOOL!!! Gana je stigla do drugog gola! Mohammed Kudus! Jordan Ayew je ponovo asistent, ovaj put iz igre. Ubacio je s lijeve strane, a zvijezda Ajaxa je pogodio glavom sa pet metara za 2:0. Kim je bio nemoćan.

25' - GOOOL!!! Gana vodi! Mohammed Salisu! Jordan Ayew je ubacio iz slobodnjaka s lijeve strane, u gužvi u petercu se najbolje snašao štoper Salisu i poslao loptu u gol! Gana je povela praktički iz prve šanse na susretu.

20' - Totalna dominacija Južne Koreje. Afrikanci su za 20 minuta igre samo jednom prešli centar.

10' - U prvih deset minuta Južna Koreja je izvela tri kornera. Gana se za sada samo brani.

6' - Južna koreja je bolje ušla u susret, nekoliko puta su igrači azijske selekcije stigli pred gol Gane, ali bez šuta u okvir gola.

1' - Susret je počeo. Prvi sa centra su krenuli igrači Južne Koreje.

13:57 - Intonirane su himne, sve je spremno za početak susreta.

13:54 - Glavni sudija današnjeg susreta je Englez Anthony Taylor.

13:50 - S druge strane napad Gane predvode braća Ayew i te Inaki Williams.

13:48 - Južnokorejci igraju u standardnoj odbrani sa pet Kimova u odbrani i sa golmanom istog prezimena, a u napadu se oslanjaju na Sona.

13:46 - Poznati su i sastavi ekipa.

Južna Koreja: Seung-Gyu Kim, Moon-Hwan Kim, Min-Jae Kim, Young-Gwon Kim, Jin-Su Kim, In-Beom Hwang, Jung, Chang-Hoon Kwon, Jeong, Heung-Min Son, Gue-Sung Cho.

Gana: Ati-Zigi, Lamptey, Amartey, Salisu, Mensah, Partey, Abdul Samed, Kudus, Andre Ayew, Williams, Jordan Ayew.

13:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola Svjetskog prvenstva u Kataru između Južne Koreje i Gane. Utakmica se igra na stadionu Education City u Al Rayyanu s početkom u 14:00 sati.