0

Tok utakmice: Hrvatska - Španija 3:5

H. H.
Detalji s utakmice Hrvatska - Španija (Foto: EPA-EFE)
U terminu od 18 sati igrala se utakmica osmine finala Evropskog prvenstva u nogometu. Na stadionu Parken u Kopenhagenu sastali su se Hrvatska i Španija (3:5), a tekstualni prijenos meča moglib ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Hrvatska - Španija 3:5

120' - Olmo je pogodio stativu za Španiju! Dosta sreće za Hrvatsku u ovome napadu.

116' - Velika šansa za Moratu koji je iskosa bio sam pred golom Livakovića, ali hrvatski golman je odbranio.

114' - Modrić je izašao, a u igri je Ivanušec.

110' - Splasnuo je pritisak Hrvata, koji kao da ostaju bez snage u finišu.

106' - Stopostotna šansa za Budimira! Dobio je sjajnu loptu od Pašalića i šutirao je iz prve, ali lopta je prohujala pored gola.

106' - Počeo je drugi produžetak.

Kraj prvog produžetka

Hrvatska - Španija 3:5 (Oyarzabal 103')

103' - GOOOOOOOL! Oyarzabal nakon kontre pogađa za 5:3. Primio je loptu na petercu, te je rutinski poslao u mrežu.

Hrvatska - Španija 3:4 (Morata 100')

100' - GOOOOOOOOL! Kakav pogodak Morate! Nakon jedne odbijene lopte napadač Juventusa je sjajno primio loptu i lijevom nogom iz voleja s desetak metara zakucao loptu u mrežu za 4:3.

98' - Sada je uzvratila Španija!. OImo je šutirao iz blizine, Livaković je već bio savladan, ali je Ćaleta-Car sjajno blokirao. Kakav meč gledamo!

96' - Kakva šansa! Kramarić je šutirao sa sedam-osam metara, a Simon je čudesno odbranio.

95' - Vatreni bolje djeluju na početku produžetaka i razumljivo imaju psihološku prednost.

92' - Šansa za Oršića, šutirao je s vrha šesnaesterca, ali lopta ide preko gola.

91' - Počeo je prvi produžetak utakmice.

Kraj regularnog dijela utakmice

Hrvatska - Španija 3:3

Na kraju ćemo gledati produžetke u sjajnom meču u kojem se Hrvatska vratila iz "mrtvih".

Hrvatska - Španija 3:3 (Pašalić 90+2')

90+2' - GOOOOOOOL! Pašalić je izjednačio na 3:3. Oršić je ubacio s lijeve strane, a veznjak Atalante je glavom poravnao.

90' - Igrat će se šest minuta sudijske nadokande.

88' - Hrvatska je bacila sve karte u napad, ali vremena je sve manje.

Hrvatska - Španija 2:3 (Oršić 85')

85' - GOOOOOOOL! Hrvatska se vraća. Nakon velike gužve i karambola u kaznenom prostoru, lopta je došla do Oršića koji je iz blizine poslao u mrežu za 3:2.

83' - Žuti karton za Ćaletu-Cara. Hrvati su razumljivo nervozni, jer su pred ispadanjem s Eura.

Hrvatska - Španija 1:3 (Ferran Torres 77')

77' - GOOOOOOOL! Sada je 3:1. Nakon jedne dubinske lopte i loše reakcije Gvardiola, Ferran Torres je izbio sam pred Livakovića i povisio je vodstvo Furije.

74' - Brekalo je zamijenio Juranovića, Hrvatska sada igra s tri stopera i promijenila je sistem igre.

72' - Morata je zatresao mrežu, ali pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda.

71' - Dvije izmjene kod Španije. Olmo je zamijenio Sarabiju, a Pau Torres je u igri umjesto Garcije.

67' - Kakva šansa za Hrvatsku! Gvardiol se našao u kaznenom prostoru nakon sjajne akcije, šutirao je s desetak metara, ali sjajno je odbranio Simon.

67' - Mislav Oršić je zamijenio Antu Rebića.

66' - Konačno pokušaj Hrvatske. Rebić je šutirao s 20 metara iskosa, ali jako slabo i Simon nije imao problema.

62' - Hrvatska djeluje potpuno nemoćno, bez mogućnosti da kreiraju ozbiljan napad i čini se da će teško do izjednačenja u posljednjih pola sata.

Hrvatska - Španija 1:2 (Azpilicueta 57')

57' - GOOOOOOOOL! Azpilicueta je strijelac za 2:1. Sjajno je s lijeve strane centrirao Ferran Torres, Gvardiol je zakasnio, a kapiten Chelseaja zaboravljen na drugoj stativi je glavom matirao Livakovića.

52' - Dobar napad Španije koji je obećavao. Lopta je na lijevoj strani došla do Ferrana Torresa koji je pokušao odigrati povratnu loptu na peterac, ali nije je najbolje zahvatio.

50' - Bez uzbuđenja u uvodnim minutama drugog dijela. Španija nešto aktivnija i u nastavku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Parkenu.

Kraj prvog poluvremena

Hrvatska - Španija 1:1

45' - Opasan napad Hrvatske. Sada je Simon pravovremeno istrčao i izbio je loptu ispred Rebića.

42' - Koke je šutirao s distance, ali lopta je otišla pored gola.

Hrvatska - Španija 1:1 (Sarabia 38')

38' - GOOOOOOOL! Sarabia je poravnao na 1:1. Nakon velikog pritiska i serije pokušaja, Španija je izjednačila. Gayja je prvo šutirao iskosa, Livaković maestralno odbranio, ali lopta se odbila do Sarabije koji je iz blizine poslao u mrežu.

37' - Nezgodna situacija pred golom Hrvatske. Nakon jednog dalekometnog šuta lopta je zakačila Azpilicuetu, ali ipak je otišla pored gola.

35' - Ponovo Španci imaju više od igre, ali teško stvaraju prilike.

30' - Postignuti gol dao je krila hrvatskim nogometašima koji su sada bolja ekipa na terenu.

26' - Dobar pokušaj Kovačića. Veznjak Hrvatske je šutirao s 20 metera, ali lopta je otišla preko gola.

25' - Velika šansa za Hrvatsku! Vlašić se sjurio u šesnaesterac i šutirao je s desetak metara, ali pogodio je vanjski dio mreže.

Hrvatska - Španija 1:0 (Pedri 20' a.g.)

20' - GOOOOOOOL! Nevjerovatan autogol golmana Španije Unaija Simona. Pedri mu je vratio loptu s 40-ak metara, ona mu je prešla preko noge i završila u mreži!

Na kraju UEFA je autogol ipak pripisala nesretnom Pedriju.

19' - Još jedna šansa za Španiju! Morata je glavom šutirao s pet metara, a lopta je gotovo na gol-liniji pogodila Vidu. Španci su reklamirali igranje rukom, ali sudija Čakir se nije oglasio.

16' - Kakva šansa za Španiju! Koke je bio sam ispred Livakovića, ali je slabo šutirao i pogodio je ravno hrvatskog golmana, koji je na kraju spasio zicer.

13' - Sarabia je pokušao udacem iskosa, ali pogodio je samo vanjski dio mreže.

12' - Hrvatska se malo oslobodila pritiska Furije. I dalje čekamo na prave prilike.

8' - Španija potpuno dominira u posjedu lopte, Hrvati gotovo da nisu prešli centar.

6' - Prva opasnost pred golom Hrvatske! Nakon lijepe akcije i povratne lopte na peterac za Kokea, španski veznjak se okliznuo i nije je zahvatio, te je propala obećavajuća prilika.

5' - Španija je dominantnija na početku, ali bez pravih šansi.

2' - Prvi opasan napad Španije. Laporte je poslao sjajnu dubinsku loptu prema napadačima, ali Livaković je pravovremeno reagovao.

1' - Počela je utakmica na stadionu Parken. Prema prvim procjenama, na tribinama se nalazi oko 7.000 hrvatskih navijača.

17:55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni.

17:50 - Susret se igra na stadionu Parken u Kopenhagenu, a glavni sudija meča je Turčin Cuneyt Čakır.

17:45 - Hrvati su do plasmana u osminu finala došli nakon pobjede protiv Škotske te remija protiv Češke u grupnoj fazi, dok su Španci u grupi sa Švedskom, Poljskom i Slovačkom upisali dva remija i pobjedu protiv Slovaka.

17:40 - Posljednji duel ove dvije selekcije su igrale u Ligi nacija 2018. godine, kada je Hrvatska slavila 3:2, a dva mjeseca prije toga doživjeli su težak poraz od 6:0. Na velikim takmičenjima posljednji put su se sastali na Evropskom prvenstvu 2016. godine, kada je Hrvatska u grupnoj fazi slavila 2:1.

17:35 - Zlatko Dalić ne može računati ni na usluge Dejana Lovrena, koji zbog žutih kartona neće igrati za Hrvate, dok s druge strane Luis Enrique može računati na sve igrače i bio je na slatkim mukama pri izboru početne postave.

17:35 - Hrvatska će u Kopenhagenu prvi put na ovom turniru imati veliku podršku navijača. Na tribinama je nekoliko hiljada pristalica Vatrenih.

17:30 - Poznati su i sastavi timova:

Hrvatski selektor Zlatko Dalić uoči samog meča suočio se s velikim problemom jer je zbog koronavirusa otpao jedan od najboljih igrača Vatrenih Ivan Perišić, a njega će u ovoj utakmici zamijeniti Ante Rebić, iako je imao nekoliko opcija poput Oršića, Brekala i Kramarića, te je morao donijeti tešku odluku.

Hrvatska: Livaković - Juranović, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol - Modrić, Brozović, Kovačić - Vlašić, Rebić - Petković.

Španija: Simon - Azpilicueta, Garcia, Laporte, Gaya - Koke, Busquets, Pedri - Torres, Sarabia - Morata.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Evropskog prvenstva između selekcija Hrvatske i Španije.