SP u Kataru
39

Tok utakmice: Francuska - Poljska 3:1

Utakmicom između Francuske i Poljske nastavila se osmina finala Svjetskog prvenstva u Kataru, a 3. duel ove faze takmičenja mogli ste u tekstualnom prijenosu pratiti na portalu Klix.ba
Kraj utakmice

90+9' - Gooooooooooool! Lewandowski je sada znatno bolje šutirao i pogodio za 3:1. To će biti konačan rezultat meča.

90+7' - Lewandowski je promašio, ali će se penal još jednom šutirati jer je Lloris izašao s gol-linije.

90+5' - Penal za Poljsku!

90+4' - Milik je probao ublažiti vodstvo Francuske, ali nije bilo promjene rezultata.

90' - Nema više nikakve dileme, Francuska je u četvrtfinalu. Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

Francuska - Poljska 3:0 (Mbappe 90')

90' - Gooooooooool! Mbappe postiže drugi gol, treći za Francusku. Nema više nikakve dileme! Sjajno je pogodio u same rašlje i tako još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih igrača današnjice.

86' - Francuska je sve bliže četvrtfinalu, još četiri minute igre u regularnom dijelu utakmice.

Francuska - Poljska 2:0 (Mbappe 74')

74' - Gooooooooooooooool! Francuska je riješila pitanje pobjednika. Mbappe je primio loptu na lijevoj strani, a onda sjajnim udarcem pogodio u prvi ugao! Šutirao je u gornji ugao, a Szczesny nije imao nikakvu šansu.

74' - Poljaci su sada napokon došli malo do lopte, ali tek trebaju napraviti pravi pritisak i napasti prema golu Francuske.

68' - Unatoč vodstvu, Francuzi su još uvijek znatno bolji tim na terenu i teško da Poljska može ugroziti njihov gol.

63' - Sjajna akcija Mbappea i dupli pas sa Dembeleom, ali je na kraju loše zahvatio loptu.

57' - Dobra šansa za Francusku! Mbappe je šutirao, lopta pogađa jednog igrača u bloku i mijenja smjer, ali odlazi malo pored gola Poljske.

50' - Griezmann je iz slobodnog udarca sa strane šutirao direktno na gol, ali Szczesny je bio spreman i odbranio to.

46' - Poćelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme

45' - Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

Francuska - Poljska (Giroud 44')

44' - Gooooooooooooooool! Francuska vodi golom Girouda, igrača koji je sada postao najbolji strijelac u historiji reprezentacije Francuske. Mbappe mu je dodao loptu, a on lijevom nogom pogodio za 1:0.

38' - Kakva šansa za Poljsku, daleko najveća na utakmici! Zielinski je nakon povratne lopte šutirao s desetak metara, ali je Lloris bio dobro postavljen i odbranio je nogama, drugi poljski igrač pucao je nakon što se lopta odbila, Hernandez je blokirao, a treći pokušaj je Varane izbio s gol-linije.

36' - Mbappe je lažnjakom sjajno prevario Casha i lijevom nogom šutirao, ali je zatresao samo vanjski dio mreže.

30' - Giroud je imao veliku šansu za Francusku, ali je šutirao pored gola.

27' - Mbappe je u svom stilu pokušao s centra pretrčati čitavu odbranu Poljske, a nakon što je prošao jednog igrača, drugi ga je krajnjom mukom zaustavio.

22' - Kounde je odmah uzvratio na drugoj strani dalekometnim pokušajem, ali išlo je to ravno u golmana Poljske, koji hvata bez problema.

21' - Prvi put da je Poljska uradila nešto u današnjem meču. Nakon što Varane nije vratio loptu golmanu, već je dodao do Lewandowskog, napadač Barcelone je lijevom nogom šutirao s nekih 20-25 metara, ali pored gola.

13' - Tchouameni odlično šutira s distance, ali je Szczesny to pratio i odbranio.

9' - Opasan prodor Mbappea po lijevoj strani, centaršut, ali odbrana Poljske izbija loptu u korner. Nastavlja se pritisak aktuelnog prvaka svijeta.

9' - Francuska znatno bolja na početku utakmice, konstantno vrše pritisak na odbranu Poljske i drže loptu u posjedu.

4' - Griezmann je ubacio iz slobodnog udarca, ali Varane glavom šutira pored gola.

2' - Odmah su Francuzi imali šansu da ubace loptu iz slobodnog udarca, ali je Griezmann to jako loše uradio.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli nogometaši Francuske.

15:57 - Sve je spremno za početak utakmice.

15:45 - Glavni sudija današnje utakmice je Jesus Valenzuela Saez iz Venecuele, a pomagat će mu zemljaci Jorge Urrego Martinez i Tulio Moreno.

15:30 - Nakon što su jučer Nizozemska i Argentina prošli među najboljih osam ekipa, danas će isto pokušati učiniti i Francuska, kao i i Engleska, koji su veliki favoriti u duelima sa Poljskom i Senegalom.

Poznati su sastavi

15:30 - Za Francusku od prve minute igraju: Lloris, Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez, Rabiot, Tchouameni, Griezmann, Dembele, Mbappe i Giroud.

Za Poljsku igraju: Szczesny, Bereszynski, Glik, Kiwior, Cash, Szymanski, Krychowiak, Frankowski, Zielinski, Kaminski i Lewandowski.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru između selekcija Francuske i Poljske. Meč se igra na stadionu Al Thumama u Dohi s početkom u 16 sati.