SP u Kataru
0

Tok utakmice: Engleska - Senegal 3:0

Utakmicom između Engleske i Senegala nastavlja se osmina finala Svjetskog prvenstva u Kataru, a tekstualni prijenos ovog meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Rezultat i strijelci:

Engleska - Senegal 3:0 (Henderson 38', Kane 45+3', Saka 57')

90+1' - Šansa za Englesku! Rashford je šutirao nakon ubačaja s lijeve strane, ali pogađa samo vanjski dio mreže.

90' - Još četiri minute sudijske nadoknade.

87' - Još tri minute regularnog dijela, a situacija se na terenu nije promijenila: Englezi mirno čuvaju prednost.

79' - Rashford je dodao loptu do Kanea, ali napadač Tottenhama je nije uspio stići i poslati u mrežu.

79' - Još jednom podsjećamo, Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske koja je danas rezultatom 3:1 bila bolja od Poljske. Bit će to okršaj dvije selekcije koje su na prošlom Mundijalu igrale u polufinalu.

76' - Englezi lagano privode utakmicu kraju, utakmica se u potpunosti "umrtvila" nakon trećeg gola Sake.

74' - Pokušao je Sarr iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola Engleske.

67' - Nakon što je Engleska postigla i treći gol, nema više nikakve dileme u ovom meču.

60' - Nastavljaju Englezi s napadima, iako imaju veliku prednost i faktički su već u četvrtfinalu.

Engleska - Senegal 3:0 (Saka 58')

58' - Gooooooooooooool! Saka pogađa za 3:0 nakon asistencije Fodena i vodi Englesku u četvrtfinale SP-a u Kataru! Za igrača Arsenala je ovo treći gol na ovom prvenstvu.

56' - Šutirao je Kane s 20 metara, ali ravno u Mendyja. Nema puno uzbuđenja u drugom poluvremenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme

Engleska - Senegal 2:0 (Kane 45+2')

45+2' - Gooooooooooooooool! Engleska postiže i drugi gol i sada je na pragu četvrtfinala! Nakon sjajne akcije, Foden je dodao do Kanea, a on u situaciji jedan na jedan s golmanom rutinski pogađa i postiže prvi gol na Mundijalu.

45' - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

43' - Velika šansa za Englesku! Shaw je odlično oduzeo loptu, krenuo u napad, ali je otišao previše u stranu i na kraju izborio samo korner za svoj tim. Moglo je ovo biti mnogo, mnogo opasnije po gol Senegala.

41' - Šansa za Englesku! Saka je ubacio, Kane loše šutira i šalje loptu preko gola.

Engleska - Senegal 1:0 (Henderson 38')

38' - Goooooooooooooool! Engleska vodi protiv Senegala, žestoko su kaznili promašaje Senegalaca. Bellingham je prizemno ubacio s lijeve strane, a Henderson bio na pravom mjestu i lagano poslao loptu u mrežu.

31' - Nova velika šansa za Senegal! Dia je opet šutirao, ali Pickford sjajno brani!

22' - Velika šansa za Senegal! U šansi je bio Sarr, nakon što je Dia u kaznenom prostoru pogodio Stonesa u ruku. Tražili su Senegalci penal, no sudac je odlučio da to nije dovoljno za kazneni udarac.

21' - Foden je ubacio iz kornera, ali Stones glavom šutira preko gola.

20' - Još uvijek bez prave šanse, iako, napominjemo, Englezi puno bolje stoje na terenu.

10' - Englezi bolju u posjedu lopte, ali još uvijek nisu imali pravu šansu pred golom Senegala.

7' - Ubačaj Ricea pred gol Senegala tražio je Harryja Maguirea, ali nije bilo udarca prema golu.

4' - Dia je pokušao pobjeći Maguireu, ali mu je lopta pobjegla i završila u rukama Pickforda.

1' - Utakmica je počela.

19:55 - Igrači su na terenu, u toku je intoniranje himni, a nakon toga nas očekuje početak utakmice.

19:30 - Pobjednik večerašnjeg meča u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru igrat će protiv Francuske, koja je danas bila bolja od Poljske rezultatom 3:1.

Poznati su sastavi za večerašnji meč:

19:30 - Engleska meč počinje u sastavu: Pickford - Shaw, Maguire, Stones, Walker - Rice, Henderson, Bellingham - Foden, Saka, Kane

Za Senegal igraju: Mendy - Jakobs, Diallo, Koulibaly, Sabaly - Diatta, Ciss, Mendy, Sarr - Ndiaye, Dia

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru između Engleske i Senegala. Meč se igra na stadionu Al Bayt u Al Khoru s početkom u 20 sati.