3

Tok utakmice: Engleska - SAD 0:0

D. P.
Meč kojeg su rivali čekali 12 godina (Foto: EPA-EFE)
Od 20 sati na stadionu Al Bayt u Al Khoru igra se derbi grupe B Svjetskog prvenstva između Engleske i Sjedinjenih Američkih Država, a možete ga pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

FT - Kraj utakmice, jedno veliko ništa na stadionu Al Bayt.

90+3' - Kane glavom šutira opasno nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi pored gola.

90+1' - Maguire šutira glavom nakon kornera, ali to bez problema hvata Turner.

90' - Četiri minute nadoknade.

87' - Rashford "mlako" šutira, direktno u Turnera. Petom mu je odložio loptu Grealish tokom izgradnje napada.

83' - Potpuno neobjašnjivo da još uvijek u igri nema Fodena. Vjerovatno najkreativniji igrač ove generacije Engleske.

79' - Čini se kao da dvije selekcije žele podjelu bodova.

75' - Twitter "gori" jer Southgate ne ubacuje Phila Fodena riječima da "selektor Engleske uništava najvećeg talenta ove generacije".

69' - Kao da smo prizvali izmjene. Henderson i Grealish su ušli, a izašli su Bellingham i Sterling.

67' - Selektor Southgate ne pravi izmjene, uprkos katastrofalnoj igri Engleske, iako na klupi ima fantastične igrače.

60' - Tri kornera za Ameriku nakon kojih je bilo opasno, ali sva tri puta Maguire izvrsno interveniše. Publika se digla na noge i bodri Amerikance.

53' - Očekivano, Englezi su nešto ofanzivniji na startu drugog dijela.

49' - Ponovo McKennie prijeti Englezima i ponovo njegov šut odlazi visoko preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

HT - Kraj prvog poluvremena, golova nema.

45+1' - Odlična šansa za Mounta. Ofanzivac Chelseaja šutira s distance, ali Turner još bolje brani.

45' - Konačno dobra šansa za Engleze! Shaw je napravio sjajan prodor po lijevoj strani i ubacio za Saku, ali šut odlazi daleko preko gola.

43' - Sada i pokušaj Pulišića glavom. Amerikanci mnogo bolji u ovim trenucima.

40' - Sada i pokušaj Desta, ali izblokiran i odlazi u korner.

36' - Utakmica sve bolja kako se poluvrijeme bliži kraju. Nadamo se da se ekipe polako otvaraju.

33' - Prečka Amerikanaca! Pulišić je sjajno tukao lijevom nogom, ali lopta pogađa okvir gola.

30' - Pola sata "šahovske" bitke iza nas. Nisu se Englezi previše otvorili i čini se da čekaju grešku Amerikanaca.

25' - Najbolja šansa za SAD! McKennie je dočekao ubačaj Weaha na desetak metara od gola, ali je šutirao preko prečke.

17' - Prvi pokušaj Amerikanaca. Wright je šutirao glavom nakon ubačaja s desne strane, ali lopta odlazi pored gola.

16' - Shaw je probao desnom nogom centrirati, ali lopta pravo u golmana Turnera.

10' - Velika šansa za Kanea! Zimmerman se bacio pod noge Kaneu i izblokirao udarac sa svega sedam ili osam metara. Zlatna šansa je to bila.

7' - Harry Kane večeras može ispisati historiju i stići Waynea Rooneya na vrhu liste najboljih strijelaca Engleske svih vremena. Potrebna su mu dva pogotka.

4' - Borba na sredini terena na startu utakmice.

1' - Počeo je susret! Sretno akterima, u nadi da ćemo gledati što bolji nogomet.

19:55 - U toku je intoniranje himni. Susret će uskoro početi.

19:54 - Susret na Al Bayt stadionu, na kojem je otvoreno prvenstvo, sudit će venecuelanski sudija Jesus Valanzuela sa svojim pomoćnicima Jorgeom Urregom Martinezom i Tuliom Morenom.

19:51 - Reprezentacija Engleske večeras ima šansu postati prvi učesnik nokaut-faze Svjetskog prvenstva. Ekipi Garetha Southgatea potrebna je pobjeda da i matematički osigura plasman u narednu rundu.

19:39 - Gareth Southgate nije ništa mijenjao u odnosu na ekipu koja je rezultatom 6:2 savladala Iran. S druge strane, SAD je remizirao protiv Velsa i potreban je što bolji rezultat večeras kako bi se Amerikanci nadali nokaut-fazi.

19:30 - Sudar Engleske i SAD-a čeka se već 12 godina, koliko se ove selekcije nisu sastajale u zvaničnim utakmicama. Svjetski mediji u šali su ovaj meč nazvali derbijem "nogometa protiv soccera", s obzirom na američki naziv za ovu prelijepu igru.

19:30 - Poznati su i sastavi! Ono što je najbitnije od svega, jeste da je kapiten i lider reprezentacije Engleske Harry Kane spreman za nastup. Sjajni napadač je dobio žestok udarac protiv Irana, kada mu je rival pao na nogu, ali se uspio oporaviti i predvodit će Gordi Albion večeras protiv SAD-a.

Engleska: Pickford, Trippier, Maguire, Stones, Shaw, Rice, Bellingham, Mount, Saka, Sterling i Kane.

SAD: Turner, Dest, Zimmerman, Ream, Robinson, Adams, McKennie, Musah, Weah, Wright i Pulišić.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos velikog derbija grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru kojeg će od 20 sati igrati reprezentacije Engleske i Sjedinjenih Američkih Država.