Euro 2020
0

Tok utakmice: Engleska - Hrvatska 1:0

U terminu od 15 sati igra se meč 1. kola grupe D Evropskog prvenstva u nogometu između Engleske i Hrvatske, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Engleska - Hrvatska 1:0 (Sterling 57')

90+5' - Pašalić šutira, ali preko gola. Nema više vremena za Hrvatsku...

90+3' - Modrić je ubacio loptu, ali Petković ne stiže. Sve manje vremena za Hrvate.

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

86' - Nema puno igre u ovim trenucima, Englezi mirno privode meč kraju.

82' - Napadaju Hrvati, svi su na polovini Engleske i traže šansu da dođu do pogotka za poravnanje.

78' - I Petković je u igri umjesto Rebića, Dalić je bacio sve karte u napad.

74' - Nova velika šansa za Sterlinga, ali je iz idealne pozicije šutirao visoko preko gola.

70' - Dalić je umjesto Brozovića i Kramarića ubacio Vlašića i Brekala, dok je Rashford na drugoj strani ušao umjesto Fodena.

68' - Napadaju Hrvati, možda i najbolji period njihove igre danas.

65' - Šansa za Hrvatsku! Kovačićev udarac iz velike udaljenosti završio je u bloku, no lopta se odbila Rebiću koji iz dobre pozicije šutira daleko pored gola.

60' - Nova šansa za Englesku- Kane je mogao postići drugi gol, a on iz velike blizine nije uspio gurnuti loptu u mrežu. Pri tome ga je omeo Gvardiol.

Engleska - Hrvatska 1:0 (Sterling)

57' - Goooooool! Phillips je sjajno uposlio Sterlinga, on izlazi sam ispred Livakovića i matira golmana Dinama i reprezentacije Hrvatske za vodstvo svog tima!

55' - Modrić šutira s nekih 20-25 metara, ali Pickford brani njegov pokušaj koji je išao po sredini terena.

50' - Pet minuta igre iza nas, nema šansi u drugom poluvremenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme

45' - Kraj prvog poluvremena. Izdvajamo tek jednu šansu Fodena na početku utakmice kada je pogodio stativu.

43' - Trippier očajno šutira, ništa od šanse za Englesku.

42' - Englezi će imati veliku šansu iz slobodnog udarca. Ćaleta-Car je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Sterlingom.

38' - Opet je pao tempo igre, nakon sjajnih početnih 20 minuta, jako loša igra u drugom dijelu prvog poluvremena.

32' - Puno bolja igra Hrvatske u ovim trenucima.

27' - Prva šansa za Hrvatsku, Perišić je šutirao, ali preko gola.

25' - Opet nešto mirniji tempo igre, Hrvati su došli do daha i prebacili igru na polovinu Engleske.

20' - Još jedan opasan napad Engleske, Mount je dodao do Sterlinga, ali napadač Manchester Cityja opet komplikuje i gubi loptu.

17' - U ovim trenucima se igra na sredini terena, iako je Engleska bolji tim i ima puno veći posjed lopte.

8' - Nova odlična šansa za Englesku, Kane je odigrao za Sterlinga koji izlazi sam ispred Livakovića, ali ga je Ćaleta-Car stigao u posljednji trenutak i iskoristio činjenicu da je pokušao driblati te izbio loptu u korner.

Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbila do Phillipsa, ali Livaković brani njegov udarac.

6' - Velika šansa za Englesku! Foden je šutirao s desne strane, ali lopta pogađa stativu. Mnogo sreće za Hrvate...

5' - Pet minuta igre iza nas. Hrvati su imali jedan opasan napad, dok Englezi još uvijek nisu napravili nijednu opasnu situaciju.

1' - Utakmica je počela, s centra su krenuli igrači Engleske. Hrvatska igra u crnim, a Engleska u bijelim dresovima.

14:59 - Utakmica počinje za dvije minute.

14:50 - Glavni sudija današnjeg meča je Italijan Daniele Orsato.

14:50 - Selektor Hrvatske Zlatko Dalić je prije početka utakmice za Hrvatsku radio televiziju rekao da Vatreni neće igrati na remi.

"Nema smisla igrati na remi, mi ćemo igrati na pobjedu. Gvardiol je u boljem stanju nego Barišić i Bradarić i zato smo se odlučili za njega", rekao je Dalić.

14:30 - Stigli su sastavi obje ekipe, a selektor Engleske Southgate se odlučio za dešnjaka Trippiera na lijevom beku, iako na klupi ima prvaka Evrope Bena Chilwella i igrača Manchester Uniteda Lukea Shawa.

S druge strane, selektor Hrvatske Zlatko Dalić je izveo snažan tim s tri igrača u veznoj liniji i tri napadača. Na tribinama je ostavio Bornu Barišića, koji je do danas bio standardni lijevi bek, a u zapisniku nema ni Mislava Oršića, kao ni Dejana Lovrena.

Engleska: Pickford - Trippier, Mings, Stones, Walker - Mount, Phillips, Rice - Sterling, Kane, Foden.

Hrvatska: Livaković - Gvardiol, Ćaleta-Car, Vida, Vrsaljko - Brozović - Perišić, Kovačić, Modrić, Kramarić - Rebić.
14:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola grupne faze Evropskog prvenstva grupe D između Engleske i Hrvatske. Susret se igra na kultnom Wembleyju od 15 sati.