Thierry Henry postigao gol kao u najboljim danima

19.7.2012. u 09:13
105
9
105
Thierry Henry postigao je prvi gol za svoje New York Red Bullse u MLS ligi od 28. aprila. Bio je veličanstven.

Donio je sva tri boda svojoj ekipi francuski nogometaš na Red Bull Areni u Harrisonu pogodivši briljantan poluvolej u 71. minuti dvoboja protiv Chicago Firea. Lijevom je nogom od suprotne statove loptu u mrežu poslao nakon nabacivanja sunarodnjaka Sebastiena Le Touxa s desne strane.

Bio je to jedini pogodak na utakmici, Francuzov deseti prvenstveni ove sezone. Njime su Red Bullsi izbili na drugo mjesto poretka u Istočnoj konferenciji.

Peto mjesto na Zapadu drže aktuelni prvaci, nogometaši LA Galaxyja, koji su se u srijedu spasili od poraza na gostovanju kod Vanouver Whitecapsa. Vodili su domaćini 2-0 do 81. minute kada je svoj peti ovosezonski pogodak zabio David Beckam. Engleski je veznjak zabio u trećem uzastopnom nastupu ukupno četvrti pogodak.

Sedam minuta kasnije konačan je rezultat, izjednačivši na 2-2, postavio Jose Villareal.