Premiership
0

Težak start Manchester Uniteda

Nakon subotnjih utakmica, kojima je započelo novo englesko nogometno prvenstvo, u nedjelju su na rasporedu još dvije koje će kompletirati premijerno kolo na Otoku.

U ranijem terminu su igrali nogometaši Manchester Uniteda koji su na svom Old Traffordu, s minimalnih 1-0, pobijedili povratnika u Premiership, sastav Birminghama.

Strijelac jedinog pogotka bio je Wayne Rooney u 34. minuti. Pomalo sretno je aktualni prvak Engleske došao do tog pogotka i startna tri boda, jer je prvo udarac Rooneyja završio na stativi, ali mu se lopta tako savršeno odbila do noge, da ju je lakoćom u tom slučaju ipak pospremio u mrežu.

Manchester United je imao još dosta prilika za pogodak, no nisu niti gosti samo mislili na obranu, već su u dva-tri navrata mogli oduzeti dah navijačima na Old Traffordu.

Ipak, pogodak iz 34. minute ostao je jedini, čime je Ferguson startao, baš kao i Carlo Ancelotti na klupi Chelseaja, s teško izborenom pobjedom u novu sezonu.

Posljednju utakmicu 1. kola od 17 sati igraju Tottenham i Liverpool.