Zamijenjen na poluvremenu
39

Teška povreda velikog talenta Ansua Fatija šokirala Barcelonu

Ansu Fati (Foto: EPA-EFE)
Barcelona je večeras objavila kako je njen veliki talent Ansu Fati zadobio tešku povredu koljena u današnjoj utakmici 9. kola La Lige protiv Betisa (5:2).
"Nakon pregleda je ustanovljeno kako je Ansu Fati zadobio rupturu meniskusa lijevog koljena. U sljedećih nekoliko dana bit će mu određen tretman za oporavak", objavila je Barcelona.
Mladi ofanzivac se povrijedio 15-ak minuta prije kraja prvog poluvremena kada je na njega startovao Aissa Mandi i skrivio penal kojeg Griezmann nije iskoristio.

Fati je ostao na terenu uprkos bolovima sve do poluvremena kada ga je zamijenio kapiten Lionel Messi.

Mladi španski reprezentativac je prošle sedmice napunio 18 godina, a sada ga čeka višemjesečni oporavak.

Ove sezone je odigrao 10 utakmica za Barcelonu u La Ligi i Ligi prvaka, postigao pet pogodaka i upisao četiri asistencije.