Bundesliga
4

Terodde u 96. minuti donio pobjedu Kölnu protiv Borussije Mönchengladbach

Nogometaši Kölna i Borussije Mönchengladbach su se sastali na RheinEnergieStadionu u okviru 18. kola njemačke Bundeslige, a domaćin je slavio u 90+6. minuti susreta rezultatom 2:1.

Köln je poveo u 34. minuti. Jojić je izveo slobodan udarac, Sorensen je sjajno izbjegao ofsajd i pogodio uz pomoć loše postavljenog golmana gostiju Sommera.

Ekipa iz Mönchengladbacha je do boda došla u 69. minuti uz mnogo sreće. Hermann je najprije izašao sam na Horna koji je odbranio njegov udarac, lopta je došla do Raffaela koji šutira iz prve, ali Hector ispred svog gola sjajno interveniše glavom. No, lopta je ponovo došla do Brazilca koji zakucava loptu od prečku za 1:1.

Do kraja susreta obje ekipe su imale po nekoliko prilika, ali se mreže nisu tresle sve do šeste minute sudijske nadoknade. Tada je Rausch ubacio sa lijeve strane, a Terodde glavom pogađa za konačnih 2:1.

Ovo je fenjerašu Kölnu bila tek druga pobjeda u sezoni.