10

Teletović postigao tri poena u pobjedi Bucksa nad Clippersima

Piše: D. B.
Milwaukee Bucksi su sinoć pobijedili LA Clipperse, a bh. košarkaš Mirza Teletović je za pobjedničku ekipu postigao tri poena.

Odlična prva četvrtina donijela je značajnu prednosti Bucksima, koji su je riješili u svoju korist rezultatom 34:19, dok su u drugoj postigli nova 32 poena u odnosu na 28 Clippersa, pa su na poluvremenu imali prednost 66:47.

Međutim, u trećem periodu utakmice Milwaukee je postigao samo 19 poena, deset manje od Clippersa, ali su se tokom posljednje dionice "probudili" te ubacili 27 poena. Clippersi su stali na 25, a to je značilo i poraz u ovoj utakmici.

Bucksi su na kraju slavili rezultatom 112:101.

Teletović je na parketu proveo 11 minuta, a postigao je tri poena te upisao dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Ekipu Milwaukeeja su do pobjede predvodili Giannis Antetokounmpo i Greg Monroe sa po 24 poena, dok je kod Clippersa najbolji bio Chris Paul s 21 poenom.