58

Tango odbranio naslova prvaka Kupa BiH u futsalu

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Malonogometaši Tanga u uzvratnoj utakmici u dvorani OŠ Aleksa Šantić u Vojkovićima pobijedili su ekipu Ugljevika sa 5:3 i zahvaljujući golu više u gostima odbranili naslov pobjednika Kupa BiH iz prošle sezone. Prvi susret prije sedam dana, završen je pobjedom Ugljevika sa 6:4.

Drugi finalni susret bio je veoma uzbudljiv. Nakon 0:0 u prvom dijelu, ekipa Tanga je u 27. minuti postigla dva gola preko Miloša Tanaskovića i Ognjena Erića. Gosti se nisu predavali i dva minuta kasnije su smanjili golom Živana Markovića.

Potom su domaći preko Ognjena Erića ponovno u 31. minuti imali dva gola razlike ali igrači Ugljevika ponovno minut kasnije smanjuju na 3:2, za njih povoljan rezultat. Gol je postigao kapiten Dragan Lazić.

Međutim, ekipa Tanga postiže još dva gola, Dragan Ikonić u 33. i Emir Đuderija u 37. minuti, gosti dva minuta prije kraja preko Živana Markovića postavljaju konačan rezultat od 5:3, što ipak donosi radost domaćinu.

U polufinalu Tango je bio bolji, od Zrinjskog a Ugljevik od Leotara.

Pobjedničkoj ekipi pehar i medalje uručili su Elvedin Begić i Jasmin Baković, predsjednik i glavni sekertar NS BiH.