Premijer liga BiH
0

Tandir donio Slobodi pobjedu protiv Radnika, Mladost i Olimpic podijelili bodove

Nogometaši Slobode pobijedili su u Bijeljini u okviru 3. kola Lige za prvaka BiH ekipu Radnika rezultatom 1:0.

Tuzlaci su već u prvoj minuti poveli kada je mrežu domaćina zatresao Ismar Tandir.

Radnik je imao odličnu priliku za izjednačenje u 25. minuti. Obradović je sjajno uposlio Vasića koji je šutirao na gol Slobode, ali je jedan od odbrambenih igrača gostiju spasio svoj tim.

Potom je Zilkić imao odličan solo prodor, ali njegov udarac odbranio je golman Radnika pa se na odmor otišlo s prednošću Tuzlaka od 1:0.

Drugo poluvrijeme otvara sjajno izveden slobodnjak Beširevića, ali je golman Slobode Erić još bolje odbranio.

Uzvratili su Tuzlaci kada je Ordagić izašao sam ispred golmana Radnika. Ipak, nakon njegovog udarca lopta je pogodila stativu.

Ponovo Radnik izvodi dobro slobodni udarac, ovaj put preko Ostojića. Međutim, Erić je još jednom fenomenalno odbranio.

Radnik je pokušavao doći do izjednačenja, ali se rezultat do kraja meča nije mijenjao.

Sloboda je uprkos pobjedi ostala na petom mjestu iza svog današnjeg protivnika, ali se primakla na samo bod zaostatka.

Mladost i Olimpic podijelili su bodove u Ligi za opstanak BiH odigravši neriješeno 2:2.

Svraka je već u drugoj minuti doveo Vukove u vodstvo, ali se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom nakon gola Ramovića.

I u nastavku je viđen po jedan gol s obje strane. Olimpic je ponovo poveo preko Govedarice, a onda je u samom finišu Brkić iz penala postavio konačan rezultat.

Mladost je ostala na osmom mjestu sa 28 bodova, dok je Olimpic na posljednjoj poziciji i sa sedam bodova zaostatka u odnosu na Metalleghe, koji se nalazi u sigurnoj zoni.