20

Tako blizu, a tako daleko: Sitnica koja je mogla promijeniti tok londonskog derbija

Gol-tehnologija je "kazala" da lopta cijelim obimom nije prešla gol-liniju
Utakmica o kojoj se danas najviše priča u svijetu fudbala je pobjeda West Hama nad Chelseajem u 10. kolu Premiershipa.

Međutim, jedan detalj je mogao promijeniti cijeli tok meča. Zapravo, jedna sitnica. West Ham je poveo sa 1:0 u 17. minuti golom Zaratea, a Plavci su do izjednačenja mogli u 36. kada je šut Zoume zaustavljen na gol-liniji. Ili preciznije, jedva na gol-liniji.

Gol-tehnologija je "rekla" da gol nije priznat, a nepunih devet minuta kasnije Chelsea je ostao sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Matić. Umjesto izjednačenja sa svim igračima, na poluvrijeme su Plavci otišli sa golom zaostatka i sa igračem manje. I sreća je okrenula leđa Mourinhu i njegovom timu.