Nezapamćena blamaža
0

Tahirovićev Ajax doživio najveći poraz u posljednjih 97 godina i to od najvećeg rivala

H. H.
Tahirović (broj 33) i saigrači bili su u nevjerici (Foto: Twitter)
U najvećem nizozemskom derbiju Feyenoord je na stadionu De Kuip deklasirao Ajax rezultatom 6:0.

Feyarnoord je poveo u 34. minuti, a strijelac je bio Igor Paixao. Tri minute kasnije Yankuba Minteh je povisio na 2:0, a u finišu prvog dijela u 45. minuti David Hancko je pogodio za 3:0.

Minteh je u 56. minuti postigao i četvrti gol, Quinten Timber je u 62. minuti povisio na 5:0, da bi Paixao u 66. minuti svojim drugim golom postavio konačnih 6:0.

Benjamin Tahirović je odigrao svih 90 minuta i učestvavao je u nezapamćenoj blamaži slavnog kluba iz Amsterdama.

Ovo je najveća pobjeda Feyenoorda u De Klassiekeru u historiji. Do sada im je rekord bio 9:4 iz 1964. te 6:1 iz 1960. S druge strane Ajax ima pobjede 8:2 (1983.), 7:1 (1933), 6:0 (1975., 1998.)...

Ajax je imao prvi i jedini korner u 80., a prvi i jedini udarac na utakmici u 83. minuti.

Također, Ajax je doživio najubjedljiviji poraz u posljednjih 97 godina i najubjedljiviji ikada u prvenstvu koje se igra u ovom ligaškom formatu.

Za Kopljanike je ovo peti najubjedljiviji poraz ikada, a najveći poraz u historiji kluba je od Dordrechta rezultatom 9:1 davne 1913. godine.

Feyenoord je drugi na tabeli sa 76 bodova, dok vodeći PSV ima 78. Ajax je na šestom mjestu s 45 bodova.