Deseti gol sezone
49

Tabaković postigao golčinu pa zbog divnog gesta dobio ovacije cijelog stadiona

N. M.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Tabaković postigao je sjajan gol za vodstvo Herthe protiv Fortune na meču 18. kola njemačke Cvajte.

Tabaković je bio strijelac pogotka u 30. minuti kada je sjajnim udarcem poslao loptu u nebranjeni dio mreže gola gostiju za 1:0.

Potom je napravio divan gest posvetivši gol nedavno preminulom predsjedniku Herthe Kayu Bernsteinu, koji je imao tek 43 godine.

Pogledajte tu scenu na ovom linku.

"Mi u Herthi smo ožalošćeni", pisalo je na majici koju je Tabaković podigao visoko u zrak i zbog toga je dobio ovacije svih navijača prisutnih na stadionu u Berlinu.

Nedugo nakon toga je Johannesson poravnao na 1:1 i vratio Fortunu u utakmicu, ali u nadoknadi prvog poluvremena Scherhant pogađa za novo vodsto Herthe (2:1).

Konačan rezultat od 2:2 postavio je Tzolis u 50. minuti, a isti igrač je šest minuta poslije promašio penal iz kojeg je mogao donijeti potpuni preokret Fortuni.

Inače, za Tabakovića je ovo bio deseti gol sezone u Cvajti na šesnaest utakmica, a ima na svom kontu i tri asistencije.