20

Svjetski mediji o porazu Argentine: Poniženje za Messija

E. B.
Ilustracija: A.L./Klix.ba
Sportska priča dana je senzacionalna pobjeda Saudijske Arabije nad Argentinom (2:1) u prvom kolu Svjetskog prvenstva.

Svjetski mediji nisu bili nimalo blagi prema Lionelu Messiju i njegovim saigračima nakon što su ispustili prednost od 1:0 koju su imali nakon prvog poluvremena.

"Poniženje za Messija na Svjetskom prvenstvu", naslov je na njemačkom Bildu, a ni njihove kolege sa NTV-a nisu također birale riječi - "Saudijska Arabija izblamirala favorita za titulu Argentinu".

"Arapski ubod", naslov je na britanskom Sunu koji je dodao da je "Messi podbacio".

"Hit Mundijala", naslov je argentinskog Olea, dok je španska Marca ovu utakmicu opisala riječima "historijska petarda" uz naslov "Ni Bog ne pomaže ujutro".

Podsjetimo, Argentina je vodila pogotkom Lionela Messija iz desete minute iz penala, a u drugom poluvremenu Saleh Al Shehri je u 48. minuti izjednačio na 1:1, a pet minuta kasnije je Al Dawsari pogodio za 2:1.