Blistao na golu
39

Švicarski golman nevjerovatnim odbranama ostavio sve u čudu i spasio M'Gladbach poraza

Trenutak kada je Sommer fenomenalno odbranio (Foto: Screenshot)
Nogometaši Borussije iz M'Gladbacha i Mainza podijelili su bodove na Borussia-Parku u 28. kolu Bundeslige odigravši neriješeno 1:1, a domaće je poraza spasio fenomenalni golman Yann Sommer.

Naime, iskusni 33-godišnji čuvar mreže je činio čuda na golu Borussije te je tako potvrdio odličnu formu u kojoj se nalazi igrajući za njemački klub, ali i reprezentaciju Švicarske.

Borussia je vodila od 33. minute golom Embola, također napadača Švicarske, dok je Sommer s druge strane imao nestvarne odbrane u drugom poluvremenu.

Uspio ga je u 73. minuti savladati Onisiwo za 1:1, s tim da je prethodno dva puta spasio svoj tim.

Također, minut prije kraja meča je dva puta refleksno reagovao u situaciji kada su svi vidjeli loptu u mreži pa je ostalo konačnih 1:1.

Borussia je trenutno na 12. mjestu Bundeslige, dok je Mainz na 10. poziciji. U narednom kolu ekipa iz M'Gladbacha gostuje Furthu, a Mainz Augsbrugu.