Ostali mečevi
57

Švedska se velikom pobjedom protiv Rumunije plasirala na Evropsko prvenstvo

Nogometna reprezentacija Švedske plasirala se na Evropsko prvenstvo 2020. godine pobjedom protiv Rumunije rezultatom 2:0, a važne pobjede upisale su i reprezentacije Švicarske i Danske.

Švedska je do pobjede stigla golovima u prvom poluvremenu, a strijelci za plasman na Evropsko prvenstvo su bili Berg i Quaison u 18. i 34. minuti.

S ovom pobjedom, Švedska je pobjegla četiri boda Rumuniji u grupi F, a na prvom mjestu je Španija koja nakon devet utakmica ima 23 boda. Španija je večeras savladala Maltu na domaćem terenu, a konačni rezultat je bio 7:0.

Važnu pobjedu upisala je i reprezentacija Danske koja je na svom terenu lagano porazila Gibraltar i sada ima 15 bodova u grupi D, jedan više od Švicarske koja je teškom mukom bila bolja od Gruzije sa 1:0.

Na trećem mjestu je Irska koja ima 12 bodova.