Kvalifikacije za SP
12

Šveđani protutnjali Bjelorusijom, Holandija sigurna protiv Bugarske

(Foto: EPA)
Nogometaši Švedske pobijedili su u Barysawu u okviru 8. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. selekciju Bjelorusije rezultatom 4:0.

Već u prvom poluvremenu Šveđani su golovima Forsberga, Nymana i Berga riješili pitanje pobjednika ovog meča.

I u nastavku utakmice Šveđani su apsolutno dominirali što su krunisali još jednim golom. Ovaj put strijelac je bio Granqvist šest minuta prije kraja meča.

Šveđani su se s novom pobjedom probili na prvo mjesto grupe A i imaju isti broj bodova kao i Francuska, ali i utakmicu više. Bjelorusija je peta s pet osvojenih bodova.

Holanđani su u Amsterdamu savladali Bugarsku rezultatom 3:1.

Iako su domaći stvorili veliki broj prilika u prvom poluvremenu, samo je Propper u sedmoj minuti uspio postići pogodak.

U nastavku su Bugare dokrajčili Robben i danas sjajni Propper s još jednim golom, dok je počasni gol za goste postigao Kostadinov.

Farski Otoci su s minimalnih 1:0 u Torshavnu pobijedili Andoru.

Iako su gostim imali više šuteva prema golu, domaći su bili konkretniji, a strijelac gola vrijednog tri boda bio je Sorensen u 31. minuti.