|

Sunnyland osvojio Mininogometnu ligu Sarajevo

Sunnyland osvojio Mininogometnu ligu Sarajevo
154
Piše: D. B.
9.4.2017. u 12:47
2
komentara
154

dijeljenja
1/19
2/19
3/19
4/19
5/19
6/19
7/19
8/19
9/19
10/19
11/19
12/19
13/19
14/19
15/19
16/19
17/19
18/19
19/19
Odluka od prvaku Mininogometne lige Sarajevo donesena je u posljednjem kolu, a titula najbolje ekipe pripala je Sunnylandu.
Ovogodišnji prvak je ekipa Sunnylanda, koja je sezonu otvorila porazom, ali je na kraju uspjela osvojiti ligu uprkost snažnoj konkurenciji. Direktno je o tituli odlučivala sinoćnja utakmica protiv Unigradnje u kojoj su Titani odigrali neriješeno 2:2. Briljirao Emir Džuderija, koji je s dva izvrsna pogotka doveo svoju ekipu u vodstvo, šansi je bilo na obje strane, Unigradnji je trebala samo pobjeda za prvo mjesto, ali je na kraju uspjela samo izjednačiti rezultat i ostati jedina neporažena ekipa u prvenstvu, no, bez titule. Treće mjesto je osvojila ekipa Twin Cakesa, koja je sinoć savladala Neon visokim rezultatom 14:3 i tako osigurala plasman u završnicu.

Tri ekipe su se plasirale u završnicu mininogometnog prvenstva i Kupa BiH, a 29. i 30. aprila će odmjeriti snage s najboljim ekipama iz drugih gradova naše zemlje.

Organizator je priredio svečanu dodjelu medalja i nagrade za najboljeg igrača, strijelca i golmana, kao i priznanja za najprofesionalniju i fair play ekipu.

Za najboljeg igrača lige proglašen je Ibrahim Hršumović iz Unigradnje, najbolji strijelac lige je Fijad Mehanović iz ekipe Općine Ilijaš sa 23 postignuta pogotka, dok je za najboljeg golmana proglašen Eldin Hasanspahić iz Sunnylanda.

Priznanje za fair play dobila je ekipa ICG-a, a za najprofesionalniju ekipu na terenu od samog početka lige priznanje je dobila Unigradnja.

Za najboljeg igrača posljednjeg kola izabran je Emir Džuderija iz Sunnylanda, a za golmana kola izabran je Aldin Peljto iz Unigradnje.

Rezultati:

Twin cakes - Neon 14:3 ( Er. Blažević 5, Kapetanović 4, El.Blažević 3, Čilić 2; Ajanović 3)
Kreis BH - Čengić Vila 3:4 (Lemezan 3, Pašić 1; N. Papić 3)
ICG - Julius Meinl&Paper Moon 7:10 (Torlak 5, Karamustafić 3, Šutalo 1, Ćatić 1; I. Popović 3, Fukelj 2, Ćolpa 2)
Valter&Nexus Ict - Općina Ilijaš 0:3
Unigradnja - Sunnyland 2:2 (Džuderija 2; Omeragić 1, N. Hodžić 1)
Općina Stari Grad - ETI 3:0
Bh Pošta - Golden Boys 0:3
Brazzeri - Paja Taxi 3:0
Komel - Kato 3:0

Tabela:

1. Sunnyland 43
2. Unigradnja 41
3. Twin Cakesa 40
4. Julius Meinl&Paper Moon 39
5. Općina Stari Grad 30
6. Općina Ilijaš 30
7. Brazzeri 30
8. Komel 28
9. Valter&Nexus Ict 27
10. Čengić Vila 26
11. BH Pošta 22
12. Golden Boys 22
13. Kreis Bh 22
14. Paja Taxi 14
15. Kato 9
16. Neon 9
17. ICG 7
18. ETI 3
Prijavi grešku


Komentari (2)
Da biste mogli pisati komentare molimo da se prijavite ili registrujete...