Premiership
0

Sunderland - Everton 0-2

Rezultatsku krizu nogometaši Evertona arhivirali su nakon gostovanja kod Sunderlanda u utakmici 35. kola engleske Premier lige, koje su riješili u svoju korist pobjedom 2-0.

Dva remija i poraz bilanca su neuspjeha koji su pratili petoplasiranu ekipu engleskog nogometnog prvenstva do nedjeljnoga gostovanja kod sastava koji se grčevito bori zadržati prvoligaški status. Dodatno će mu to biti otežano nakon šestog poraza u posljednjih sedam istrčavanja na megdan suparnicima.

Dobro se držao domaćin u uvodnih 45 minuta, no odmah i popustio nakon novog izlaženja na teren. Igrala se 48. minuta kada je Steven Pienaar doveo Everton u vodstvo svojim drugim ovosezonskim pogotkom.

Mnogo uspješniji ove sezone je belgijski veznjak Marouane Fellaini koji je u 71. minuti susreta svoje ime na listu strijelaca upisao i sedmi puta, za končanih 2-0 i Evertonovo 15. prvenstveno slavlje.