0

Sudija igračima Kaiserslauterna: Zar ste napunili gaće?

Neuobičajenom rječniku glavnog sudije svjedočili su nogometaši, članovi stručnih štabova i brojne prisutne osobe uoči početka subotnje utakmice Schalke - Kaiserslautern u 9. kolu Bundeslige.

Četiri minute prije početka dvoboja sudac Peter Sippel je dvaput glasno zazviždio ispred svlačionica, što je uobičajeni znak nogometašima da je vrijeme za izlazak na teren. Iz Kaiserslauternove svlačionice nije, međutim, bilo nikakve reakcije, a nakon što je procijenio da predugo čeka, Sippel je pokucao na vrata i povikao:

"Izlazite van! Ili ste možda već napunili gaće?"

Prisutni su ostali u šoku, a Sippel se dan kasnije u izjavi za Bild pokušao odbraniti.

"Bilo je nekih brzopletih riječi, ali ne mogu se sjetiti jesam li spominjao pune gaće", rekao je poduzetnik iz Minhena.

Da stvar bude gora, Sippel je u 61. minuti spomenute utakmice dosudio jedanaesterac za Schalke i isključio Kaiserslauternovog Brazilca Rodneija iako je televizijska snimka potvrdila da nikakvog prekršaja nije bilo. Uprkos tome, gosti su slavili s 2-1.