La Liga
24

Suarez u 90. minuti donio pobjedu Atleticu u gostima kod Alavesa i vratio Jorgandžije na prvo mjesto

E. B.
Nogometaši madridskog Atletica savladali su u 17. kolu španske La Lige Alaves u gostima rezultatom 2:1.

Atletico je iskoristio prvu pravu priliku na koju su čekali čak 41. minutu. Luis Suarez je uposlio Marcosa Llorentea koji je lijepo pogodio za 1:0.

U 62. minuti Alaves je ostao sa igračem manje kada je sudija Juan Martinez Munuera nakon asistencije VAR-a pokazao direktan crveni karton Victoru Laguardiji.

U 70. i 76. Suarez i Thomas Lemar su propustili dobre prilike za 20, a u 81. minuti Florian Lejeune jepogodio stativu i nagovijestio veliki povratak Alavesa.

U 84. minuti nakon ubačaja sa lijeve strane nesretni štoper gostiju Felipe je poslao loptu u svoju mrežu za 1:1.

Kada se činilo da će Atletico kiksati, u 90. minuti Joao Felix je u petercu pronašao Suareza koji sa samo metar šalje loptu u prazan gol za konačnih 2:1.

Jorgandžije su se ovom pobjedom vratile na prvo mjesto i sada imaju dva boda više od gradskog rivala Reala uz dvije utakmice manje.

Alaves - Atletico Madrid 1:2 (Felipe autogol 84. - Llorente 41., Suarez 90.)