Bundesliga
21

Stuttgart savladao oslabljenu Borussiju i udaljio je od borbe za titulu

U prvoj utakmici 12. kola njemačke Bundeslige nogometaši Stuttgarta su savladali Borussiju Dortmund rezultatom 2:1.

Stuttgart je poveo već u petoj minuti kada je Akolo iskoristio glupost Bartre i Bürkija i poslao loptu u praznu mrežu.

Borussia, koja je u ovom susretu igrala bez Aubameyanga, je do izjednačenja stigla u 45+3. minuti. Penal je izborio Kagawa, sa bijele tačke je šutirao Schürrle, Zieler je odbranio njegov udarac, ali je na odbijenu loptu natrčap Philipp i zakucao je u mrežu za 1:1.

Stuttgart je do pobjede došao u 51. minuti kada je Ozcan izbacio u kontranapad Brekala koji najprije vara Zagadoua, a potom kroz noge matira Bürkija za 2:1.

Borussia se ovim porazom već sada opasno udaljila od borbe za titulu prvaka Njemačke.