Borba za elitu
32

Stuttgart i Union Berlin remizirali u prvom meču play-offa Bundeslige

Stuttgart i Union Berlin su remizirali u prvom meču play-offa za Bundesligu rezultatom 2:2.

Sva velika uzbuđenja u prvom poluvremenu viđena su u samoj završnici. Nakon kontranapada u 42. minuti Anastasios Donis je od centra predriblao dva igrača gostiju i potom odigrao povratnu loptu za Christiana Gentnera koji u padu pogađa za 1:0.

Gosti su krenuli sa centra i već u tom napadu su poravnali rezultat. Sebastian Andersson je sjajno poslao dugu loptu za Suleimana Abdullahija koji je majstorski prima i pogađa za 1:1.

U 51. minuti Stuttgart je nakon još jedne kontre stigao u vodstvo. Loptu na centru je uzeo iskusni Mario Gomez, stigao do ivice kaznenog prostora i šutirao, te pogodio uz dosta sreće za 2:1.

Gosti iz glavnog grada Njemačke se nisu predavali i do novog izjednačenja su stigli u 68. minuti kada je Marvin Friedrich matirao Ron-Roberta Zielera za konačnih 2:2.

Uzvratni susret igra se u Berlinu 27. maja.