Bundesliga
5

Stuttgart golom Akola u 94. minuti slavio protiv očajnog Kölna

Nogometaši Stuttgarta pobijedili su na Mercedes-Benz Areni u okviru 8. kola Bundeslige ekipu Köln rezultatom 2:1.

U fantastičnom prvom poluvremenu obje ekipe imale su bezbroj dobrih šansi za postizanje gola.

Kod domaćih su redom promašivali Donis, Brekalo i Ascacibar, dok su za Köln neprecizni bili Osako, Bittencourt, Zoller i Lehmann.

Ipak, sedam minuta prije odlaska na odmor nakon fantastične akcije Donis je doveo Stuttgart u vodstvo poslije asistencije Teroddea i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

U nastavku je viđen dijametralno suprotan nogomet s znatno manjim brojem prilika.

Brekalo, Donis i Akolo su iznova promašivali šanse za Stuttgart, a kazna je stigla u 77. minuti kada je Heintz izjednačio rezultat.

I kada su svi očekivali kraj utakmice, Akolo je golom u 94. minuti donio pobjedu domaćim za veliko slavlje skoro 60.000 gledalaca na stadionu.

Stuttgart se s trećom pobjedom u sezoni probio na deseto mjesto Bundeslige, dok je Köln posljednjeplasirani sa svega jednim osvojenim bodom.