Premiership
2

Sturridge golčinom u 89. minuti spasio Liverpool poraza kod Chelseaja

Nogometaši Chelseaja i Liverpoola podijelili su bodove na Stamford Bridgeu u okviru sedmog kola Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Plavi iz Londona su tako ponovo remizirali nakon 0:0 protiv West Hama u prošlom kolu, dok je Liverpool prekinuo niz od šest uzastopnih pobjeda u Premiershipu.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, ali do prve ozbiljnije prilike čekalo se do 22. minute, kada je Alisson zaustavio udarac Williana.

Ipak, spasa mu nije bilo tri minute kasnije kada je Hazard pogodio za veliko slavlje 40.000 domaćih navijača.

Do odlaska na odmor Liverpool je dva puta ozbiljno zaprijetio preko Salaha i Manea, ali promjene rezultata nije bilo.

Mane je i pola sata prije kraja meča propustio dobru priliku, a onda je Alisson sjajno odbranio udarac Hazarda.

Liverpool je krenuo na sve ili ništa. Redale se se prilike, a najbolje su propustili Shaqiri i Firmino.

Ipak, Redsi su do zasluženog boda stigli minut prije kraja meča kada je spektakularan gol postigao Sturridge.

Liverpool je s večerašnjim bodom ostao na drugom mjestu Premiershipa s istim brojem bodova kao i vodeći Manchester City, dok je Chelsea poziciju ispod i s dva boda manje.