Prva liga FBiH
51

Stupčanica savladala Zvijezdu i prišla lideru Slobodi na dva boda zaostatka

Novo slavlje ekipe iz Olova (Foto: NK Stupčanica)
Nogometaši Stupčanice pobijedili su u Olovu u 25. kolu Prve lige FBiH ekipu Zvijezde rezultatom 1:0 te su tako nastavili utrku sa Slobodom za ulazak u viši rang takmičenja.

Gol koji je riješio pobjednika današnjeg meča pao je u 79. minuti kada je Mehanović realizovao penal.

Trećeplasirano Bratstvo je ostvarilo novi trijumf, ovaj put rezultatom 2:1 protiv Rudara iz Kaknja.

Smajić je doveo domaće u vodstvo u 31. minuti, Čago je izjednačio u 70., a Musić je autogolom dvije minute prije kraja praktično donio sva tri boda domaćinu.

Pobjede danas ostvarili su još nogometaši Čelika, Goražda, Radnika i Tomislava, dok su Mladost i Budućnost odigrali neriješeno 1:1.

Preostala utakmica 25. kola igra se sutra između Gornjih Rahića i Slobode.

Tuzlanska ekipa je inače lider prvenstva s dva boda više u odnosu na drugoplasiranu Stupčanicu, ali i utakmicom manje.