107

Stupčanica pobijedila Željezničar u finalu i osvojila 31. Hasetov memorijal

E. B.
Ekipa Stupčanice (Foto: Sport1.ba/Sanel Konjhodžić)
Stupčanica je pobjedom nad Željezničarom osvojila 31. izdanje Memorijalnog malonogometnog turnira "Asim Ferhatović Hase".

Stupčanica je u finalu povela golom Sokolara u 15. minuti, a Željezničar je nakon pogotka Pašića u 19. i autogola Jamakovića u 20. minuti na poluvrijeme otišao s vodstvom 2:1.

No, u drugih 20 minuta ekipa iz Olova je bila mnogo bolja, te je pogocima Starogorca u 26., Sokolara u 35. i Kahrimana u 38. stigla do pobjede i pobjedničkog trofeja u svom debitantskom nastupu na turniru.

U utakmici za treće mjesto Unis je pobijedio Mošćanicu rezultatom 6:4.

Uz te četiri ekipe na turniru su učestvovali i Sarajevo, Famos, Radnik Hadžići i organizator Vratnik.

Dvojica igrača Stupčanice su nagrađena individualnim nagradama. Emrah Kahriman je proglašen za igrača koji svojom igrom najviše podsjeća na Haseta, a Rifat Imširović za najboljeg golmana.

Najbolji strijelac je Ajdin Drina iz hadžičkog Radnika sa deset postignutih golova.