Ligue 1
6

Strasbourg upisao prvu pobjedu u prvenstvu, Lille meč okončao bez golmana

Nogometaši Strasbourga pobijedili su na De la Meinau u okviru drugog kola Ligue 1 ekipu Lillea rezultatom 3:0.

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle iako su domaći imali nekoliko dobrih prilika. Posebno se istakao gostujući golman Maignan.

Još bolja utakmica viđena je u nastavku, a trenutak koji će kasnije odrediti pobjednika dogodio se u 63. minuti.

Naime, raspoloženi golman gostiju Maignan je napravio glupost i zaradio isključenje pa je na gol morao stati igrač iz polja jer je Lilleov trener Bielse, poznatiji po nadimku Ludak, već u prvom poluvremenu izvršio sve tri izmjene. Doduše, dvije zbog povrede.

Domaći su to iskoristili i u rasponu od 14 minuta postigli tri gola. Strijelci su bili Martin, Lienard iz penala i Grimm za konačnih 3:0.