Ligue 1
7

Strasbourg golovima sjajnog Da Coste slavio u Nici

Nogometaši Strasbourga pobijedili su na Allianz Riviera stadionu u okviru 10. kola Ligue 1 ekipu Nice rezultatom 2:1.

Gosti su dominirali u prvom poluvremenu stvorivši veliki broj prilika, a nagrada je stigla u 23. minuti kada je Da Costa pogodio na asistenciju Lale.

Sjajni napadač s Zelenortskih Ostrva je potom u četvrtoj minuti nastavka udvostručio prednost iskoristivši dodavanje Terriera.

Samo pet minuta kasnije Lees Melou iz penala smanjio prednost Strasbourga, koji je na kraju stigao do pobjede nakon sedam kola bez trijumfa.

Vrijedi istaći da su gosti posljednjih 37 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja Seke.

Strasbourg je s drugom pobjedom u sezoni ostao na 18. mjestu Ligue 1, dok je Nice na 14. poziciji.