Premiership
0

Stoke pobijedio Tottenham u gostima nakon 34 godine

Ekioa Stokea pobijedila je usred Londona domaći Tottenham s 1-0 u dvoboju 10. kola Premiershipa. Strijelac za pobjedu gostiju bio je Glenn Whelan u 86. minuti.

Veliki pritisak domaće ekipe tokom svih 90 minuta, a pogotovo u drugom poluvremenu, nije domaćinima donio ništa dobro.

Crouch imao najviše prilika u domaćoj ekipi, uglavnom su to bili pokušaji glavom, ali niti jedan od njih nije pronašao put do mreže gostujućeg golmana Simonsena. Gosti su uspješno odolijevali nasrtajima Tottenhama, a onda su u 86. minuti stigli i do pogotka koji im je omogućio prvu ligašku pobjedu na White Hart Laneu od 1975. godine. Whelan je sjajno sa 15-tak metara naciljao gornji desni kut Gomesovog gola. Stokeu je ovo bila prva gostujuća pobjeda ove sezone, a Tottenhamu drugi poraz pred njihovim navijačima.

Nakon četiri uzastopne pobjede na domaćem terenu, novi prvoligaš Burnley pretrpio je prvi poraz na Turf Mooru. Gostujuću pobjedu 3-1 slavio je Wigan, a dvostruki strijelac za goste bio je Kolumbijac Hugo Rodallega, koji je sada na pet prvenstvenih pogodaka ove sezone.

Birmingham je kao domaćin svladao Sunderland 2-1, dok je Portsmouth svoj četvrti bod ove sezone osvojio odigravši 0-0 u gostima kod Hull Cityja.