Pobjeda nad Gillinghamom
0

Stoke City u četvrtom kolu engleskog FA Cupa

Sarajevo-x.com
Stoke City je u okviru trećeg kola FA Cupa na gostujućem terenu igrao protiv niželigaša Gillinghama, ekipe koja nastupa u Engleskoj drugoj ligi. Bh. reprezentativni golman Asmir Begović je stajao na golu gostiju od prve minute. Stoke je slavio rezultatom 3:1.

Iako inferiorniji, Gilingham se nije uplašio ekipe Stokea, koja igra solidno u Premier ligi. Domaći su poveli preko Kedwella u 16. minuti susreta. Bio je to veliki šok za ekipu na čijem je golu stajao naš Asmir Begović.

No, gosti nisu odustajali od svoje igre. Do izjednačenja su stigli u 34. minuti golom Waltersa. Preokret Stokeu je donio Jerome, koji je pogodio u 43. minuti utakmice. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Stoke City je u nastavku utakmice želio osigurati prolaz dalje. Treći gol za goste je postigao Huth u 49. minuti. To je bio konačan rezultat ove utakmice. Stoke City je osigurao nastup u četvrtom kolu FA Cupa.