Premiership
0

Stoke bez Begovića slavio novu pobjedu

Utakmicom između Stoke Cityja i Blackburn Roversa počelo je 13. kolo engleskog Premiershipa.

Domaća ekipa je na Britannia stadionu bez većih problema došla do pobjede rezultatom 3-1, a ponovo je sjajnu partiju pružio reprezentativni napadač Engleske Peter Crouch koji je postigao pogodak.

Delap je u 28. minuti načeo mrežu gostiju, Whelan je u 56. minuti povisio rezultat, a u 72. minuti Peter Crouch donosi 3-0. Rochina je četiri minute prije kraja smanjio na konačnih 3-1.

Bh. reprezentativni golman Asmir Begović današnju utakmicu je proveo na klupi jer je šansu da brani dobio danski veteran Thomas Sorensen.

Poredak: Man City 34, Man Utd 29, Tottenham i Newcastle 25... Stoke je 10. sa 15 bodova, a Blackburn 19. sa samo 7 bodova