Švicarska Superliga
18

Stevanović strijelac u duelu s Baselom, Demirović pogodio protiv prvaka Švicarske

F. Z.
Odigrane su dvije utakmice 23. kola švicarske Superlige, a potencijalni reprezentativci Bosne i Hercegovine Miroslav Stevanović i Ermedin Demirović postigli su pogotke u derbi utakmicama.

Vodeći St. Gallen ugostio je na svom terenu aktuelnog prvaka Švicarske Young Boys, a susret je završen rezultatom 3:3.

Gosti su imali prednost do 74. minute susreta, a onda je Demirović sjajno iskoristio dodavanje Gortlera i pogodio za izjednačenje protiv drugoplasiranog Young Boysa. Do kraja utakmice vidjeli smo još dva pogotka, po jedan na obje strane terena.

U drugom derbiju švicarske Superlige trećeplasirani Basel ugostio je na svom terenu četvrtoplasirani Servette, a susret je završen rezultatom 2:2.

Domaćin je imao dva gola prednosti do 75. minute, a onda je Servette do kraja susreta uspio izjednačiti.

Imeri je pogodio s bijele tačke u 75. minuti susreta, a Stevanović je lijepim pogotkom u 87. minuti susreta donio bod gostima. Šutirao je s vrha šesnaesterca nakon prodora i pogodio malu mrežicu Omlinovog gola.

Prvoplasirani St. Gallen i drugoplasirani Young Boys imaju po 45 osvojenih bodova, dok trećeplasirani Basel ima 40 bodova na tabeli švicarske Superlige. Srevette je četvrti na tabeli sa 37 osvojenih bodova.