Bundesliga
4

Stenzel u posljednjim minutama donio pobjedu Freiburgu protiv Bayera

Nogometaši Freiburga pobijedili su na svom terenu u okviru 30. kola Bundeslige ekipu Bayera rezultatom 2:1.

Ekipa iz Leverkusena je pod Korkutovim vodstvom ostvarila tek jednu pobjedu u sedam utakmica, a sa lošim igrama nastavili su i danas.

Freiburg je već u 11. minuti došao u vodstvo. Petersen je primio pas i prelijepo uputio bombu s ivice šensaesterca za 1:0.

Potom su gosti preuzeli inicijativu stvorivši nekoliko velikih šansi, ali nije bilo promjene rezultata do odlaska na odmor.

Ipak, Bayer je poravnao rezultat pola sata prije kraja meča. Volland je mirno realizirao penal, kojeg je prethodno skrivio Ignjovski.

I kada su svi mislili da će današnji akteri podijeliti bodove ukazao se Stenzel te golom dvije minute prije kraja meča postavio konačan rezultat.

Freiburg je sa novom pobjedom prestigao Werder i sada je šestoplasirana ekipa Bundeslige, dok je Leverkusen na 12. poziciji.