0

Start za "zatvor": Svi su u čudu kako Mane nije dobio crveni karton

H. H.
Trenutak kada je Mane faulirao Sangarea (Foto: Screenshot)
Sadio Mane je imao mnogo sreće nakon što nije dobio crveni karton u utakmici između Obale Slonovače i Senegela u osmini finala Kupa afričkih nacija, jer ga je po svemu sudeći zaslužio.

Napadač Al-Nassra je pogibeljno startovao na reprezentativca Obale Slonovače Ibrahima Sangarea u 9. minuti, ali mu je sudija pokazao samo žuti karton.

I zaista, čini se da je sudija napravio ogromnu grešku, jer nogometna pravila jasno predviđaju isljučenje kada su u pitanju ovakvi startovi otvorenim đonom na nogu protivnika.
Najsvježiji primjer je crveni karton Arkadiusz Milika za Juventus kada je kao i Mane nenamjerno, ali neoprezno starovao na nogometaša Empolija i zaradio je crveni karton.

Inače, Senegal vodi 1:0 od 4. minute kada je Diallo pogodio nakon izvanredne asistencije Manea.