Četvrtfinale SP-a
22

Šta učini crni Fernando? Muslera poklonio drugi pogodak Francuzima, Urugvaj pakuje kofere

Prvi četvrtfinalni dvoboj Svjetskog prvenstva u Rusiji danas u ovim trenucima u Nižnij Novgorodu igraju Urugvaj i Francuska, a rezultat je 2:0 za Francuze nakon sat vremena igre.

Utakmica je bila izuzetno nezanimljiva sve do 40. minute kada je Varane pogodio za vodstvo Francuza.

Do tog trenutka obje ekipe su izgledale bezidejno i pogodak je mogao pasti samo nakon neke greške ili prekida.

Upravo je u 40. minuti Bentancur oštro faulirao Tolissoa i dobio žuti karton, slobodan udarac je izveo Griezmann, a Varane glavom šalje loptu u mrežu za 1:0.

Drugi pogodak za Francuze postigao je Griezmann u 60. minuti. napadač Galskih pijetlova je šutirao sa 25 metara veoma loše, lopta je išla po sredini gola, ali je prošla kroz ruke Musleri i ušla u gol za 2:0.