Kriza Jorgandžija
21

Šta se dešava s Atleticom? Skupocjena ekipa Diega Simeone igra sve lošije

Diego Simeone (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Atletica i Villarreala podijelili su bodove na Wandi Metropolitano u okviru 5. kola La Lige odigravši utakmicu bez pogodaka.

Atletico je tako drugi put zaredom odigrao utakmicu koja je završena rezultatom 0:0 nakon što je u prvom kolu razbio Granadu sa 6:0 te potvrdio da se nalazi u krizi rezultata, ali i igara.

Naime, ekipa Diego Simeone je loše igrala, a podatak da su najbolju priliku imali u 80. minuti preko Coste najbolje oslikava stanje na terenu. S druge strane, Oblak je u dva navrata odbranio opasne šuteve Gomeza i Gaspara još u prvom poluvremenu.

Simeone je preuzeo ekipu 2011. godine, a njegovoj ekipi se tek četvrti put dogodilo da nije uputila udarac u okvir protivničkog gola, a prvi put na Wandi na kojoj od 2017. godine igra domaće utakmice.

Atletico je sa pet bodova tek na 11. mjestu, dok je Villarreal trećeplasirani sa osam bodova.