0

St. Etienne uvjerljiv protiv fenjeraša

Fudbaleri St. Etienna razbili su Lorient u okviru 25. kola francuske Ligue 1 rezultatom 4:0. Strijelci za domaće bili su Perrin, Veretout, Hamouma i Jorginho.

St. Etienne je iskoristio dominaciju u prvom poluvremenu i već je tada bilo jasno da Lorient nema šta tražiti na ovoj utakmici.

Perrin je doveo domaće u vodstvo u 18. minuti susreta nakon asistencije Jorginha, a Veretout je udvostručio prednost samo dvije minute kasnije.

Golman Lorienta Lecomte istakao se sjajnom intervencijom početkom drugog poluvremena kada je vrhunski odbranio udarac Hamouma.

Ipak, sedam minuta kasnije nije mu bilo spasa. Hamouma je povećao prednost St. Etienna nakon asistencije Monnet-Paqueta.

Jorginho je u 92. minutu postigao četvrti gol nakon što mu se lopta sretno odbila.

St. Etienne je s novom pobjedom i dalje petoplasirana ekipa Ligue 1, ali s bodom zaostatka u odnosu na Lyon. Lorient je ostao prikovan za samo dno.