Ligue 1
3

St. Etienne golom Bambe iz penala stigao do pobjede u Dijonu, Nantes slavio protiv Caena

Nogometaši St. Etiennea pobijedili su na Gaston Gerard stadionu u okviru 6. kola Ligue 1 ekipu Dijona rezultatom 1:0.

Iako su gosti još u prvom poluvremenu stvorili nekoliko dobrih prilika, promjene rezultata nije bilo.

Ipak, nagrada za dobru igru stigla je u četvrtoj minuti nastavka, kada je Bamba pogodio s penala za, ispostavit će se, konačnih 0:1.

Do kraja utakmice Dijon je imao više od igre, ali nisu mogli do izjednačujućeg gola.

Nantes je na svom stadionu stigao do pobjede protiv Caena rezultatom 1:0, a u izjednačenoj utakmici presudio je gol Girotta u 73. minuti.

Montpellier je slavio pobjedu kod Troyesa također minimalnim rezultatom. Imali su gosti bolje prilike tokom utakmice, a presudio je gol Mendesa u 32. minuti. Vrijedi istaći da su domaći utakmicu okončali s igračem manje jer je ranije pod tuš morao Vizcarrondo.

Guingamp je golom Didota u 93. minuti utakmice trijumfovao protiv Lillea.