Kvalifikacije za Euro
113

Srbija upisala prvu pobjedu, Kosovo slavilo u Bugarskoj, porazi Crnogoraca i Makedonaca

Srbija - Litvanija (Foto: EPA-EFE)
Širom Evrope večeras su odigrane utakmice četvrtog kola kvalifikacija za Euro 2020. godine, a od selekcija iz bivše Jugoslavije nastupile su sve selekcije osim BiH.

Srbija je upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama. Na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu koji je zbog suspenzije bio prazan Srbija je ugostila Litvaniju slavila je rutinsku pobjedu rezultatom 4:1.

Nakon 20 minuta igre Aleksandar Mitrović je pogodio za 1:0, a potom se upisao u strijelce i u 34. minuti susreta. Već u narednom napadu Luka Jović je pogodio za 3:0. Litvanija je do počasnog pogotka stigla u 70. minuti kada je iz penala pogodio Arvydas Novikovas. Konačnih 4:1 postavio je Adem Ljajić u 90+2. minuti.

Kosovo je osvojilo tri boda na gostovanju u Bugarskoj slavivši rezultatom 3:2. Milot Rashica je u 14. minuti pogodio za vodstvo Kosova, a preokret Bugarima donijeli su Ivelin Popov u 43. i Kristian Dimitrov u 55. minuti. Na 2:2 poravnao je Vedat Muriqi u 64. minuti, a konačnih 3:2 postavio je Elbasan Rashani u 90+3. minuti susreta.

Crna Gora je poražena na gostovanju u Češkoj rezultatom 3:0 (Jankto 18., Kopitović autogol 49., Schick penal 82.), dok je Slovenija upisala ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Latviji rezultatom 5:0 (Crnigoj 24., 27., Iličić 29. penal, 44., Zajc 47.).

Sjeverna Makedonija je izgubila u Skoplju od Austrije rezultatom 4:1. Makedonci su poveli autogolom Hintereggera u 18. minuti, a preokret i tri boda Austrijancima donijeli su Lazaro (39.), Arnautović (62. penal, 82., Laimer 86.).