Susret u Kruševcu
16

Srbija u prijateljskom meču u finišu stigla do pobjede protiv Paragvaja

Nogometna reprezentacija Srbije pobijedila je Paragvaj u prijateljskom meču koji je odigran u Kruševcu rezultatom 1:0.

Jedini pogodak za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minuti susreta, kada je krunisao prednost igrača više kojeg je Srbija u drugom poluvremenu imala.

Naime, u 53. minuti igrač Newcastela Almiron dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton, a s igračem više Srbija je ipak uspjela doći do pogotka i pobjede iako se činilo da će susret završiti bez pogodaka.

Srbija će naredni meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igrati u ponedjeljak kada ih očekuje susret protiv Litvanije u gostima, a u posljednja dva meča igraju protiv Luksemburga i Ukrajine na domaćem terenu.

Orlovi trenutno imaju sedam bodova iz pet utakmica, šest manje od Ukrajine i jedan manje od Portugala koji ima i utakmicu manje.