Liga nacija (B i C)
23

Srbija remizirala protiv Mađarske, nakon Eura gube i mjesto u B ligi

Mađarska - Srbija (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Srbije remizirala je protiv Mađarske u meču 5. kola Lige nacija (B) rezultatom 1:1 i kolo prije kraja nalaze se na posljednjem mjestu sa samo tri boda u grupi s još Rusijom i Turskom.

Srbijanci su imali vodstvo od 1:0 golom Radonjića u 17. minuti, no pogodak koji je postigao domaći igrač, Mađar Kalmar u 39. minuti, na kraju se ispostavio i kao konačan rezultat. Nakon što su poraženi od Škotske u borbi za Euro, "Orlovi" se kolo prije kraja nalaze pred ispadanjem u Ligu nacija (C).

U grupi sa Rusijom, Mađarskom i Turskom, Srbija ima samo tri boda i nalazi se na posljednjem mjestu na tabeli. Rusi su prvi sa osam bodova, toliko ima i Mađarska, dok je treća Turska koja ima šest bodova. U narednoj utakmici igraju protiv Rusije na svom terenu i treba im pobjeda i kao i trijumf Mađarske protiv Turske.