Kvalifikacije za Euro
268

Srbija osvojila bod u Portugalu, Englezi razbili Crnu Goru u Podgorici

Portugal - Srbija (Foto: EPA-EFE)
Večeras je širom Evrope odigrano sedam utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine u grupama A, B i H.

Selekcija Srbije osvojila je bod na gostovanju u Portugalu u drugom kolu grupe B odigravši rezultatom 1:1. Srbija je povela u 7. minuti kada je penal realizovao Dušan Tadić nakon što je Rui Patricio udario Mijata Gaćinovića u kaznenom prostoru u borbi za loptu.

Nakon pola sata igre povrijeđeni Cristiano Ronaldo je napustio igru, a u 42. minuti Portugal je izjednačio kada je Danilo Pereira postigao eurogol za 1:1.

Do kraja susreta Portugalci su napadali i pokušavali stići do pobjede, ali je golman gostiju Marko Dmitrović sjajno branio i donio svojoj ekipi jedan bod.

Engleska je u grupi A rutinski savladala Crnu Goru u podgorici rezultatom 5:1. Crnogorci su poveli u 18. minuti preko Marka Vešovića, ali su gosti do kraja poluvremena preokrenuli rezultati.

Najprije je Michael Keane u 30. minuti pogodio za 1:1, a vodstvo Gordom albionu donosi Ross Barkley u 39. minuti.

U drugom poluvremenu Barkley je pogodio za 3:1 u 59. minuti, a u strijelce su se upisali i Harry Kane u 71. i Raheem Sterling u 81. minuti za konačnih 5:1.