0

Sramotno foliranje: Igrač Feyenoorda prevario sudiju i iznudio crveni karton za protivnika

Bilal Basacikoglu, vezni igrač Feyenoorda, izveo je jedno od najvećih foliranja ove sezone u svijetu. I, što je najgore, pošlo mu je za rukom da prevari sudiju.

Feyenoord je gostovao kod Den Haaga, a pri rezultatu 1:0 za domaćina Basacikoglu je ušao u igru u 74. minuti, a već šest minuta poslije je "natjerao" sudiju Bloma da isključi napadača domaće ekipe Edouarda Duplana.

Mladi reprezentativac Turske se poslije jednog bezazlenog duela sa Duplanom bacio na zemlju i potom počeo valjati kada ga je francuski internacionalac pokušao preskočiti u pokušaju da dođe do lopte.

Sudija Blom je odmah pokazao crveni karton Duplanu, uz objašnjenje da je nagazio Basacikoglua namjerno, što je daleko od istine.

Ipak, ni igranje s igračem više nije pomoglo gostima iz Rotterdama da dođu do izjednačenja, te je susret završen rezultatom 1:0. Čini se da je pravda ipak na kraju zadovoljena.