Bundesliga
0

Sramote Kölna i Freiburga, pogodak Ibiševića

Teške domaće poraze su u 13. kolu Bundeslige ostvarili nogometaši Freiburga i Kölna. Kombinirano su Hoffenheim i Werder svladali svoje suparnike Köln, odnosno Freiburg, s impozantnih 10-0. Ukupno su gostujuće momčadi dobile utakmice ove subote sa čak 1-6-6 u odnosu na domaće sastave.

Već nakon deset minuta utakmice Hoffenheim je kod Kölna vodio 2-0 (pogocima Eduarda i Edua). Makar je Köln napadao i pokušavao se vratiti u igru, ipak se sve ozbiljnije događalo na suprotnoj strani. Odmah na početku drugog dijela je Ba pogotkom za 3-0 dodatno shrvao domaćina kojem je na kraju "presudio" bosansko-hercegovački reprezentativac Vedad Ibišević pogotkom s bijele tačke.

Freiburg je još gore prošao protiv Werdera. Iako je prvih 45 minuta završeno s prihvatljivih 1-0 za goste, na kraju je semafor ispisao ogromnih 6-0 za Werder. Ko zna kako bi završilo da je za goste igrao najbolji strijelac Claudio Pizzarro.

Jako je loše ovu subotu iskoristio i prvak Wolfsburg. Odnosno, nije ju iskoristio niti za bod makar je bio domaćin Nürnbergu. Dva puta su gosti vodili, no u 77. minuti je Grafite izjednačio iz jedanaesterca nakon čega su domaći nogometaši u valovima krenuli opsjedati gostujući gol ne bi li došli do sva tri boda.

U takvoj igri su potpuno zaboravili na svoju odbranu, pa je tako Nürnberg u sudačkoj nadoknadi došao u priliku da realizira kontru (četiri na jedan). Kluge je bio miran, te je zabio za konačnih 3-2 gostiju. I Misimović i Džeko (asistent za prvi pogodak Dejagaha) su odigrali svih 90 minuta za Wolfsburg.

Inače, sve utakmice ovog kola su započele minutom šutnje za nekadašnjeg njemačkog reprezentativnog golmana i člana Hannovera.

Bundesliga, 13. kolo:

Köln - Hoffenheim 0-4 (Eduardo 5, Edu 10, Ba 46, Ibišević 90-11m)

Eintracht - Borussia (M) 1-2 (Schwegler 86-11m / Russ 54-ag, Brouwers 65)

Freiburg - Werder 0-6 (Almeida 33, 57, Marin 55, Özil 67, Naldo 73-11m, Rosenberg 82)

Schalke - Hannover 2-0 (Farfan 69, Moravek 90)

Stuttgart - Hertha 1-1 (Kuzmanović 82 / Ramos 49)

Wolfsburg - Nürnberg 2-3 (Dejagah 59, Grafite 77-11m / Bunjaku 56, 64, Kluge 90)