Odigrano 15. kola
28

Spuštena zavjesa na jesenji dio Prve lige FBiH, Olimpik najbliži Premijer ligi

K. H.
Ekipa TOŠK-a upisala je sigurnu pobjedu protiv Travnika u meču 15. kola Prve lige FBiH, dok je susret između GOŠK-a i Orašja završen bez pobjednika.

GOŠK i Orašje odigrali su sjajan meč u Gabeli, a konačni rezultat glasio je 3:3. Domaći su u vodstvo stigli u prvoj minuti kada Jusufbašić pogađa za 1:0, a ubrzo je Kulović povisio na 2:0. Vidović je smanjio iz slobodnog udarca, što je na kraju bio i rezultat prvog poluvremena.

Mašić je u 66. minuti postigao treći gol za GOŠK i činilo se da je donio pobjedu svom timu, no Vidović s bijele tačke i Hrištić nedugo nakon toga donose bod gostima.

U drugom meču TOŠK je upisao sigurnu pobjedu protiv Travnika rezultatom 2:0, a pogotke za ekipu iz Tešnja postigli su Dizdarević i Šabić.

S tim u vezi, Olimpik je završio jesenji dio Prve lige FBiH na prvom mjestu sa 34 osvojena boda, dok su Goražda i TOŠK na drugom mjestu sa šest bodova manje.